
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 17 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 325 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.1 Ω |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 47 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 380 mA |
| Max Saturation Current | 325 mA |
| Max Temperature Rise Current | 350 mA |
| Temperature Rise Current | 380 mA |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 2178
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.10772 | $1.07720 |
| 50 | $0.09786 | $4.89300 |
| 100 | $0.08891 | $8.89100 |
| 500 | $0.07822 | $39.11000 |
| 1000 | $0.06882 | $68.82000 |
| 3000 | $0.06553 | $196.59000 |
| 5000 | $0.06240 | $312.00000 |
| 10000 | $0.05942 | $594.20000 |
